Gardener/Κηπουρός

Crystal Springs Beach Hotel

Full Time
Posted 6 months ago

Duties:

-Looking after the hotel’s gardens.

-Responsible for planting new plants.

-Performing other gardening related tasks (watering, fertilizing etc.).

Requirements: At least 3 years previous experience in a similar position. Good knowledge of Greek or English. Pleasant personality. Team player. Great interpersonal and communication skills.

Contact: Applicants should send their CV by email direct to [email protected]

Καθήκοντα:

-Συντήρηση γρασιδιού και κήπων.

-Υπεύθυνος/η για την τοποθέτηση νέων φυτών.

-Άλλα συναφή καθήκοντα (πότισμα, τοποθέτηση λιπάσματος κ.ά.).

Προσόντα: Απαραίτητη προϋπηρεσία με τουλάχιστον 3 χρόνια σε παρόμοια θέση. Καλή γνώση της Ελληνικής ή Αγγλικής γλώσσας. Ευχάριστη προσωπικότητα. Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας. Εξαιρετικές διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.

Επικοινωνία: Παρακαλώ όπως σταλεί το βιογραφικό σας στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected]