Γεωργικός Λειτουργός

Full Time
Famagusta
Posted 1 month ago

SEDIGEP LTD

Καθήκοντα:

  • Συμβουλεύει για τη χρήση των φαρμάκων και άλλων χημικών προιόντων
  • Συμβουλεύει τους παραγωγούς για τον έλεγχο και την καταπολέμηση των ασθενειών
  • Είναι υπεύθυνος για την επιθεώρηση προιόντων
  • Διασφαλίζει την παροχή τεχνικών συμβούλων προς τους παραγωγούς
  • Εκπαιδεύει τους παραγωγούς σχετικά με τις προδιαγραφ’ες και κανονισμούς της Ευρωπαικής Ένωσης και διασφαλίζει την τήρηση των εν λόγω.
  • Καταρτίζει και υποβάλλει ενιαίο πρόγραμμα για την εξυπηρέτηση των παραγωγών.
  • Ετοιμάζει πρόγραμμα συλλογής προιόντων και συντονίζει την αποστολή τους.
  • Διασφαλίζει την παράδοση των προιόντων από τους παραγωγούς στην Εταιρεία, εντός των προκαθορισμένων πλαισίων.
  • Χειρίζεται παράπονα παραγωγών και μεριμνά για την επίλυσή τους.
  • Αξιολογεί την απόδοση όλων των συντελεστών παραγωγής και εισηγείται βελτιωτικές ενέργειες.
  • Μεριμνά για την καθαριότητα, συντήρηση και εύρυθμη λειτουργία του Συσκευαστηρίου/Αποθήκης.
  • Παρακολουθεί και διασφαλίζει την εφαρμογή των θεμάτων ασφάλειας και υγείας σε συνεργασία με τον Υπεύθυνο Ασφάλειας και Υγείας.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλο Γεωπονία ή σε συναφή κλάδο γεωργικής παραγωγής.
  • Εγγεγραμμένος/η στο Μυτρώο Γεωπόνων.
  • Πολύ καλή γνώση ηλεκτρονικού υπολογιστή (MS Office, Word, Excel)
  • Γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο.

Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση εργασίας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.