Εργάτης/τρια Οινοποιείου

Full Time
Nicosia
Posted 3 months ago

Το οινοποιείο Marathasa Wines προσφέρει ένα ασφαλές, οργανωμένο και όμορφο περιβάλλον. Ως μικρή ομάδα όλοι αναλαμβάνουν πολλές αρμοδιότητες και αναζητούν κάποιο άτομο που να είναι πρόθυμο να κάνει το ίδιο. Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να έχει ομαδικότητα και να σέβεται το περιβάλλον εντός και εκτός οινοποιείου. Οι εργασίες μπορεί να περιλαμβάνουν ανύψωση βαρέων αντικειμένων και εργασία για πολλές ώρες σε ζεστό καιρό. Η ευελιξία, η ηθική και η τήρηση των πρωτοκόλλων είναι απαραίτητες. Η συγκέντρωση και η προσοχή στη λεπτομέρεια απαιτούνται τόσο για τις ρουτίνες όσο και για τις εξειδικευμένες εργασίες.

Καθήκοντα Αμπελώνα:

  • Εκτέλεση βασικών εργασιών στον αμπελώνα, όπως συντήρηση φυλλικού τοιχώματος, κλάδεμα, βλαστολόγημα και διαχείριση ζιζανίων.

Καθήκοντα Οικονποιείου:

  • Βοήθεια στη δειγματοληψία αμπελώνα, διαλογή φρούτων, παρακολούθηση ζύμωσης, απολύμανση οινοποιείου, μετακινήσεις κρασιών, γέμισμα βαρελιών και εμφιάλωση.
  • Δέσμευση σε μακρές ώρες εργασίας συμπεριλαμβανομένων υπερωριών και Σαββατοκυριακων κατά τη διάρκεια τρύγου.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ικανότητα τήρησης διαδικασιών και πρωτοκόλλων ασφαλείας.
  • Ευέλικτο ωράριο, συμπεριλαμβανομένων Σαββατοκυριακων και αργιω΄ν (κατα τη συγκομιδή).
  • Ικανότητα ανύψωσης και μεταφοράς έωσ 25 κιλών (για άνδρες) ή 16 κιλών (για γυναίκες)
  • Ικανότητα εκτέλεσης σωματικά απαιτητικών εργασιών σε εξωτερικούς χώρους.
  • Επιδεξιότητα στη χρήση χειροκίνητων εργαλειών.
  • Εμπειρία με περονοφόρο ανυψωτικό προτιμάται αλλά δεν απαιτείται.
  • Ευχέρεια στα Αγγλικά και/ή Γαλλικά και/ή Ελληνικά.
  • Έγκυρη Άδεια οδήγησης
  • Ανοιχτό σε πολίτε της ΕΕ και τρίτων χωρών

Χαρακτηριστικά:

  • Πάθος για το κρασί
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Εργατικός/ή
  • Απολαμβάνει να εργάζεται σε περιβάλλον ομάδας
  • Πρόθυμος/η να βοηθήσει όπου χρειαστεί.

Για υποβολή βιογραφικού παρακαλώ όπως ακολουθήσετε το πιο κάτω σύνδεσμο: https://bit.ly/4eGRMaE