Λειτουργός Χημείου

Full Time
Limassol
Posted 2 months ago

Η Δωδώνη (Κύπρου), η υπερσύγχρονη μονάδα παραγωγής τυροκομικών προιόντων με έδρα τον Ύψωνα – Λεμεσός, θυγατρική εταιρία της Δωδώνης-Ελλάδος, μέσα στα πλαίσια του αναπτυξιακού της προγράμματος, ζητά να προσλάβει υπεύθυνο άτομο για τη θέση του/της Λειτουργού Χημείου.

Ωράριο:

  • Πρωινή/Απογευματινή Βάρδια
  • Δευτέρα – Παρασκευή
  • Κυριακή (1 φορά ανα δύο εβδομάδες)

Καθήκοντα:

  • Διεξαγωγή αναλύσεων α’ υλών, ενδιάμεσων και τελικών προιόντων.
  • Καταγραφή αποτελεσμάτων και ετοιμασία report με βάση τα αποτελέσματα των αναλύσεων.
  • Προετοιμασία τριβλύων, χημικού και μικροβιολογικού εξοπλισμού.
  • Λήψη δειγμάτων/ για ανάλυση βάση προγράμματος.
  • Δειγματοληψία και αξιολόγηση πρώτων υλών.
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλα καθήκοντα του ανατεθούν από τον Άμεσο Προιστάμενο του.

Προσόντα:

  • Πτυχίο Γεωπονικών Επιστημών (Τεχονολογίας Τροφίμων) ή
  • Πτυχίο Βιολογίας ή
  • Πτυχίο Χημείας
  • Εργατικότητα, αξιοπιστία, συνέπεια επαγγελματισμός